Niezbędnik klubowicza

Niezbędnik klubowicza

NIEZBĘDNIK KLUBOWICZA, CZYLI JAK SIĘ UBRAĆ NA SIŁOWNIĘ?

 

Pierwsza wizyta na siłowni może wzbudzać wiele myśli, wiele obaw i oporów w naszej głowie: od czego zacząć?, do kogo się zgłosić?, jak się ubrać? oraz wiele innych wątpliwości potrafi skutecznie stopować nasz zapał do zmian.

Od czego zacząć?

Od decyzji zmiany, od decyzji powrotu, od decyzji kontynuowania tych rezultatów, które wypracowałeś do tej pory.

Co dalej?

Możesz wejść na naszą stronę kinetic.com.pl lub nasz Facebook (Kinetic Fitness Club – Przyjaciele Kinetic) lub na Instagram (kinetic_fitness_club)  aby zapoznać się z ofertą klubu, naszym działaniem lub żeby po prostu chociaż w znikomej części poznać nas przez Media, to na początek. Zachęcamy jednak – przyjdź do nas osobiście.

Będziesz mieć okazję, aby poznać oba nasze kluby, zobaczysz z jak świetnego sprzętu będziesz mieć możliwość korzystać oraz obejrzysz naszą strefę saun, które również są do Twojej dyspozycji. Poznasz przede wszystkim nasz personel, który odpowie na Twoje pytania i pomoże, gdy zajdzie taka potrzeba.

Nadal nie wiesz co dalej?

Jak już podjęłaś lub podjąłeś swoją decyzję o zmianie, wstępnie zapoznałeś się z ofertą clubu i chcesz działać w praktyce, polecamy abyś przygotował sobie NIEZBĘDNIK KLUBOWICZA.

Co to jest?

Lista kilku rzeczy, które ułatwią Ci swobodę ćwiczenia oraz komfort:

  • Wygodny strój (np. dresy, leginsy, koszulka sportowa). Jeżeli jesteś mężczyzną powinieneś wiedzieć, że nasz dess code wskazuje, aby nie nosić koszulki na ramiączka.
  • Wygodne buty sportowe. Świadomie piszę „sportowe”. Gdybyś chciał zabrać ze sobą klapki i tylko klapki, to pod warunkiem, że będziesz chciał korzystać tylko z sauny i prysznicy. Do każdego innego rodzaju aktywności zabierz ze sobą buty sportowe.

Zarówno w strefie siłowej, cardio czy podczas zajęć grupowych masz do czynienia ze sprzętem, który w klapkach może nie spełnić swojej funkcji względem Twojej sylwetki, a mówiąc wprost, możesz zrobić sobie krzywdę.

  • Wygodna bielizna. Nie musi być specjalistyczna lecz taka, która zapewni Ci swobodę ruchu, która nie będzie Cię uwierała, gniotła, czy stwarzała każdy inny dyskomfort. Wśród bielizny polecamy również skarpety, abyś zwyczajnie nie otarł sobie nóg.
  • Ręcznik. Jest absolutnie konieczny. Pamiętaj, że podczas korzystania ze sprzętu należy jednocześnie, ze względów higienicznych, używać swojego ręcznika, kładąc go na wykorzystywany sprzęt. Dodatkowo jednak po użyciu sprzętu zdezynfekuj go środkami dostępnymi w klubie.

Nie wypożyczamy ręczników. Posiadamy je jednak w sprzedaży.

  • Woda i/lub napój izotoniczny. Możesz je zabrać ze sobą lecz bez problemu kupisz je również u nas w barze na recepcji.
  • Gumki do włosów. Jeżeli potrzebujesz, są. Jeżeli zapomnisz – również mamy je w asortymencie.
  • Kosmetyki. Na terenie naszych klubów możesz korzystać z dostępnych prysznicy, które pozwolą odświeżyć się po przeprowadzonym treningu. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą żel pod prysznic oraz inne niezbędne dla Ciebie kosmetyki, których używasz na co dzień. W tym miejscu przypominam, że ze względów higienicznych i bezpieczeństwa klapki są niezbędne, jeżeli planujesz korzystać z prysznica.
  • Środki higieny osobistej. Oczywista oczywistość, jednak… jeżeli będziesz w dużej potrzebie droga kobieto, możesz śmiało się zgłosić na recepcję. Dysponujemy podpaskami, które możesz zakupić w formie pojedynczej sztuki.
  • Dodatkowe gadżety. Mam na myśli słuchawki, smartwatche itp. Absolutnie nie należy to do rzeczy bezwzględnie potrzebnych. Niektórzy klubowicze cenią sobie jednak ćwiczenia w swoim prywatnym rodzaju relaksu lub skupienia. Potraktuj tą wskazówkę jako check listę, jeżeli Ty również uwielbiasz ćwiczyć w ten sposób.

 

To, co właśnie przeczytałeś jest podpowiedzią, co ułatwi Ci w znacznym stopniu funkcjonowanie na siłowni.

Pamiętaj!

Nie musi to być markowa odzież. Ustal, jaki jest Twój cel przychodzenia na siłownię. Jeżeli sam jeszcze nie wiesz konkretnie, co chcesz uzyskać, nasi trenerzy pomogą Ci ustalić kierunek i sposób działania.

Jeżeli tylko Twoim celem na siłowni jest czysto rozumiany sport i rekreacja, to strój ma być wygodnym dodatkiem do Twojego celu, a nie celem samym w sobie.

Zapraszamy Cię i mamy nadzieję – do zobaczenia w Kinetic Fitness Club.