Trening wprowadzający

Pamiętam, swoje obawy idąc pierwszy raz na siłownię, od czego mam zacząć, co mam robić, jak się odnaleźć w nowej dla mnie rzeczywistości. Jestem przekonana, że wiele osób, które zaczyna przygodę z siłownią lub w ogóle z aktywnością fizyczną ma podobne odczucia.

Nic bardziej mylnego. W klubach Fitness Kinetic nie zaczynasz sam, chyba, że mocno chcesz.

To, co z całego serca mogę Ci polecić, a nawet wskazać jako obligatoryjną czynność na start – zacznij od treningu wprowadzającego.

Czym jest trening wprowadzający?

Jest przede wszystkim indywidualną instrukcją trenera dla Ciebie: od jakich ćwiczeń zacząć, jak poprawnie je wykonywać, jak korzystać ze sprzętów i jakich. Podczas tego spotkania możesz uzyskać wskazówki od trenera, co rekomenduje dla Twojej osoby, biorąc pod uwagę stawiane przez Ciebie oczekiwania.

Masz do dyspozycji wiele opcji treningu wprowadzającego na start. Możesz, przy wskazówkach trenera, skorzystać z treningu:

A. podstawowego,
B. średniozaawansowanego lub
C. zaawansowanego.

Możesz dodatkowo wybrać, czy interesuje Cię bardziej trening:

A. wytrzymałościowy,
B. siłowy lub ze wskazaniem na
C. brzuch, uda, pośladki oraz wiele innych partii.

Kilka zasad treningu wprowadzającego. Pamiętaj, że:

1. Trening wprowadzający jest darmowy.
2. Należy w recepcji umówić się na trening wprowadzający. Ustalcie datę i godzinę spotkania z trenerem tak, aby ten czas był zarezerwowany dla Ciebie.
3. Trening wprowadzający nie jest jednorazowy.
4. Po wykonanym treningu wprowadzającym z nami, masz wyjątkową okazję kontynuowania swojej aktywności w formie darmowego planu treningowego, który pozwoli Ci w znacznym stopniu rozwinąć Twój indywidualny kierunek treningu.
5. Plan treningowy może być dla Ciebie rozpisany w kilku cyklach treningowych na przełomie od 4 do 8 tygodni, co oznacza, że możesz z trenerem ustalić, że po upływie określonego czasu, zmieniacie poziom treningu. Trener szczegółowo przedstawi Ci wskazówki, jak prawidłowo rozpocząć nowy cykl ćwiczeń.

Kto może skorzystać z treningu wprowadzającego?

A. Osoby, które są naszymi klubowiczami,
B. Osoby, które posiadają kartę partnerską (Benefit, Medicover, Vanity Style),
C. Osoby, które są na samym początku przygody z Kinetic Fitness Club,
D. Osoby, które już od jakiegoś czasu odwiedzają nasze kluby lecz do tej pory nie skorzystały z treningu wprowadzającego,
E. Osoby, które do tej pory uczęszczały głównie na zajęcia grupowe, a które chcą zmienić rodzaj aktywności lub urozmaicić ją o zajęcia siłowe.

Podsumowując:

W czym może pomóc Ci trening wprowadzający?

Mówiąc najprościej: w starcie, w przełamaniu obaw, w usunięciu Twoich prywatnych obiekcji lub przekonań. Od samego początku uczęszczania do Fitness Clubu Kinetic jesteś otoczony opieką wykwalifikowanych trenerów, którzy dopasują program treningu lub treningów wprowadzających do Twojego startu. Pokarzą, jak zacząć, jak poprawnie wykonywać ćwiczenia, aby przyniosły oczekiwany efekt. Uzyskasz informacje, jak bezpiecznie zacząć, bez przeforsowania się na samym początku.

Pamiętaj!

Trening wprowadzający ma Cię zmotywować do systematycznej pracy na siłowni, do odwagi podjęcia Twoich prywatnych wyzwań i poczucia psychicznego oraz fizycznego bezpieczeństwa, że bez względu, w jakiej sytuacji swojego życia teraz jesteś – DASZ RADĘ, BO NIE ZACZYNASZ SAM!